מאמרים

המדריך המנטאלי לחזרה מפציעה

"הוא לא הולך להיות אותו השחקן" אמר Quinn Cook, מקבוצתו שלו קווין דוראנט, לאחר שקרע את גיל האכילס והושבת לעונה, "הוא הולך להיות טוב מאי-פעם. זה פשוט הבנאדם שהוא"

קרא עוד »

המטרה- מטרות.

תציבו מטרות. זה נשמע כ-ל כ-ך ברור מאליו. כולם יודעים את זה. חלקכם הגדול גם בטח שמע שיש טכניקות מסוימות להצבת מטרות, אבל כמה מאיתנו באמת מבינים מה זה אומר, ויודעים ליישם את הטכניקה המנטאלית הזאת ביסודיות? החשיבות של הצבת מטרות שיטתית היא קריטית להצלחה, וסידרנו לכם פה מורה נבוכים אתלטי משהו, ל"מטרת" בדק בית.

קרא עוד »

איך ישיבה מזרחית עזרה לי לשפר את ריצת ה2000

בשנים האחרונות אנחנו רואים בעולם המערבי חיבור שנקטע אי שם במאה ה18, כאשר הזרמים המדעיים הפרידו עצמם מהעולם הדתי, וזהו החיבור בין הגוף והנפש, היכולת של אדם להתחבר לעצמו באמצעים רוחניים, ההתמקדות בכאן ועכשיו, והביטוי של כל אלו בתרגולי נשימות.

קרא עוד »

Growth vs Fixed Mindset

ברור לכולנו שבטווח הארוך נרצה לפתח\להיות ספורטאי בעל דפוס חשיבה של צמיחה, אז איך נתחיל לעשות את זה כבר מהיום? הנה כמה צעדים ראשוניים שאפשר לעשות-

קרא עוד »

The "M" word.

מוטיבציה. ה-מונח שהכי מקושר לאנשים מצליחים. ישנם אלפי סרטונים ומשפטים עם הכותרת, שאמורים לתת לנו את ההשראה לצאת ולרדוף אחרי החלומות שלנו. אבל, האם אנחנו באמת מבינים במה מדובר? ממה מורכבת המוטיבציה? איזה סוגי מוטיבציה יש ולאיזה כדאי להיצמד, ומתי? אז השורות הבאות יעשו לכם קצת סדר בדברים.

קרא עוד »

לחץ- חבר קרוב או אויב מר?

לחץ-"מצב נתפס של חוסר איזון בין הצרכים הנדרשים (פיזיים או פסיכולוגים) לביצוע משימה, לבין יכולת התגובה של הפרט, בתנאים בהם לכישלון יש השלכות חשובות" (McGarth 1970).

קרא עוד »