מאמרים

המדריך המנטאלי לחזרה מפציעה

"הוא לא הולך להיות אותו השחקן" אמר Quinn Cook, מקבוצתו שלו קווין דוראנט, לאחר שקרע את גיל האכילס והושבת לעונה, "הוא הולך להיות טוב מאי-פעם. זה פשוט הבנאדם שהוא"

קרא עוד »

המטרה- מטרות.

תציבו מטרות. זה נשמע כ-ל כ-ך ברור מאליו. כולם יודעים את זה. חלקכם הגדול גם בטח שמע שיש טכניקות מסוימות להצבת מטרות, אבל כמה מאיתנו באמת מבינים מה זה אומר, ויודעים ליישם את הטכניקה המנטאלית הזאת ביסודיות? החשיבות של הצבת מטרות שיטתית היא קריטית להצלחה, וסידרנו לכם פה מורה נבוכים אתלטי משהו, ל"מטרת" בדק בית.

קרא עוד »

איך ישיבה מזרחית עזרה לי לשפר את ריצת ה2000

בשנים האחרונות אנחנו רואים בעולם המערבי חיבור שנקטע אי שם במאה ה18, כאשר הזרמים המדעיים הפרידו עצמם מהעולם הדתי, וזהו החיבור בין הגוף והנפש, היכולת של אדם להתחבר לעצמו באמצעים רוחניים, ההתמקדות בכאן ועכשיו, והביטוי של כל אלו בתרגולי נשימות.

קרא עוד »

Growth vs Fixed Mindset

ברור לכולנו שבטווח הארוך נרצה לפתח\להיות ספורטאי בעל דפוס חשיבה של צמיחה, אז איך נתחיל לעשות את זה כבר מהיום? הנה כמה צעדים ראשוניים שאפשר לעשות-

קרא עוד »

The "M" word.

מוטיבציה. ה-מונח שהכי מקושר לאנשים מצליחים. ישנם אלפי סרטונים ומשפטים עם הכותרת, שאמורים לתת לנו את ההשראה לצאת ולרדוף אחרי החלומות שלנו. אבל, האם אנחנו באמת מבינים במה מדובר? ממה מורכבת המוטיבציה? איזה סוגי מוטיבציה יש ולאיזה כדאי להיצמד, ומתי? אז השורות הבאות יעשו לכם קצת סדר בדברים.

קרא עוד »

לחץ- חבר קרוב או אויב מר?

לחץ-"מצב נתפס של חוסר איזון בין הצרכים הנדרשים (פיזיים או פסיכולוגים) לביצוע משימה, לבין יכולת התגובה של הפרט, בתנאים בהם לכישלון יש השלכות חשובות" (McGarth 1970).

קרא עוד »

פודקאסט

SavagePOD Ep3

פרופסור גרשון טננבאום הוא אחד מגדולי החוקרים בעולם פסיכולוגית ספורט. החל מהקמת הענף בארץ במכון וינגייט בשנות ה80, ליווי משלחות אולימפיות ופרסום מאות מאמרים וספרים בעלי השפעה בתחומים רבים במסגרת עבודתו כחבר פקולטה באוניברסיטת דרום פלורידה. לאחרונה גרשון חזר ארצה במטרה להחיות את התחום בארץ וכיום משמש חבר סגל במרכז הבינתחומי הרצליה. ישבתי איתו כדי לשמוע על התפתחות התחום בארץ, על קבלת החלטות בספורט ועוד.

לפודקאסט המלא »

SavagePOD Ep2

הישראלי בכושר הטוב ביותר. זהו רק אחד מהתארים שמחזיק דוד בן-דוד, אלוף הארץ בקרוספיט והרמת משקולות. בפרק נדבר על הדרישות המנטאליות ב"ספורט של הכושר", על הדרך שעבר ועל הקפיצת מדרגה המנטאלית שעשה בעונה החולפת.

לפודקאסט המלא »

SavagePOD Ep1- Endurance Spors

בין להיות יזם הייטק מצליח, אב ל3 ילדים וקרוספיטר מושבע, אלעד בנימין הוא ספורטאי סיבולת מהבולטים בארץ. יש לו עשרות אלפי קילומטרים של מירוצים מאתגרים מכל התחומים, בין היתר איירון מן החוצה את תעלת למאנש, מירוץ בהרי המון בלאן, ומירוץ אתגרי של 10 ימים בפיג'י.

לפודקאסט המלא »

בלוג

What you think matters

למחשבות שלנו יש משמעות ובניגוד להרבה משתנים אחרים בביצוע- עליהם יש לנו שליטה

קרא עוד »